تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - محدودیت دسترسی فیس بوک به جی‌میل
یکشنبه 16 آبان 1389

محدودیت دسترسی فیس بوک به جی‌میل

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،

ایسنا- گوگل با شدت دادن به رقابت علیه فیس بوك، دیگر به این شبكه اجتماعی اجازه نمی‌دهد به اطلاعات مربوط به تماس‌های اجتماعی و حرفه‌یی كاربران سرویس جی‌میل دسترسی داشته باشد.
این غول اینترنتی همواره به كاربرانش اجازه داده تا اطلاعاتشان شامل تماس‌ها را به وب‌سایت‌های دیگر منتقل كنند.
تاكنون كاربران جدید فیس بوك می‌توانستند برای پی بردن به اینكه تماس‌های آنان در جی‌میل در فیس بوك نیز اشتراك دارند یا خیر، به سادگی نام كاربری و كلمه عبور جی‌میل را در بخشی از روند ورود به سیستم فیس بوك وارد كنند.
این سیاست گوگل به فیس بوك كمك كرد تا رشد كند زیرا موجب شد كاربران جدید فورا شبكه‌ای از دوستان را در این سایت ایجاد كنند. برخلاف گوگل، فیس بوك به كاربرانش اجازه نمی‌دهد اطلاعات تماس‌هایشان را به وب سایت‌های دیگر منتقل كنند.
بر اساس گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه، اما اكنون گوگل كه علاقه بیش‌تری به شبكه اجتماعی پیدا كرده و در حال ساخت رقیبی برای فیس بوك است، از این سایت شبكه اجتماعی درخواست كرده تا دسترسی بیش‌تری به اطلاعات كاربران فراهم كند.
اریك اشمیت، مدیر عامل گوگل به تازگی عنوان كرده بود كه این شركت امیدوار است به فهرست تماس‌های كاربران فیس بوك دسترسی بیابد تا افراد بتوانند شبكه اجتماعی خود را در گوگل توسعه دهند.
خودداری فیس بوك موجب شد گوگل نیز موضع خود را تغییر دهد و تا زمانی كه این شبكه اجتماعی اجازه ندهد گوگل نیز با اجازه كاربران به اطلاعات تماس‌ها دسترسی مشابه داشته باشد، دیگر به فیس بوك اجازه نمی‌دهد به كاربران كمك كند تا اطلاعات تماس‌هایشان را از گوگل منتقل كنند.


برچسب ها: فیس بوک ، جی میل ، gmail ، facebook ، google ، گوگل ، رقابت ، کاربر ، محدودیت ، دسترسی ،