تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - بیشترین و کمترین میزان رشد ازدواج در کشور
سه شنبه 18 آبان 1389

بیشترین و کمترین میزان رشد ازدواج در کشور

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :دانستنی ها ،اخبار ،

معاون هماهنگی ، امور مجلس و استانهای سازمان ملی جوانان با اشاره به آمار رشد ازدواج در شش ماهه اول امسال که 2/3 دهم است، آمار رشد طلاق را 2/6 دهم در صد نسبت به مدت مشابه سال قبل عنوان کرد و افزود: بیشترین رشد ازدواج مربوط به استان سیستان و بلوچستان و کمترین رشد ازدواج در استان فارس است.
 .
ازدواج-آمار ازدواج-سازمان ملی جوانان-خانوادهبه گزارش ایسنا، محمد صادق اکبری در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان سمنان در سال 89 طی سخنانی با اشاره به جمعیت 24 میلیون و نهصد هزار نفری جوان کشور ، افزود : طبق سرشماری سال 85 ، 35 درصد جمعیت کشور ما جوان است و این جمعیت جوان نیازمند یک نگاه ویژه است.

وی با بیان اینكه باید به جوانان اعتماد داشت و این اعتماد باعث می شود تا جوانان پیروز وسربلند باشند، گفت: در اشتغال، مسکن سلامت و آموزش نیازهای این جمعیت ، نیازمند طراحی و برنامه ریزی ویژه است معاون سازمان ملی جوانان افزود: با توجه به تمایل جوانان برای ازدواج در سنین بالا باید روی نگرش‌ها و اصلاح آنها تأمل کرد.

وی در پایان سخنان خود به مسکن مهر و صندوق مهر امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی انجام شده سالیانه 50 هزار واحد مسکونی برای جوانان ساخته می شود، بیش از 74 درصد متقاضیان مسکن مهر جوانان هستند و در بحث نیازهای اقتصادی نیز بیش از 3/79 در صد از جوانان تشکیل صندوق مهر را دلیل افزایش توجه دولت به جوانان دانستند.

عباس رهی استاندار سمنان نیز در سخنانی گفت:‌ مشکل گریز از ازدواج مشکل فرهنگی است نه مشکل اقتصادی.

وی ادامه داد: ازدواج باعث رونق و بهبود زندگی است، ازدواج نجات از فقر و فلاکت است و این باور باید در جوانان تقویت شود.

رهی در ادامه افزود : اگر باور دینی و ایمان و اعتقاد نباشد ، زرق و برق های جامعه ملاک تعیین تکلیف برای جوانان می شود .

استاندار سمنان با اشاره به کمک های مالی نهاد های مختلف به جوانان بیان کرد: ما باید ابتدا چاره اندیشی کنیم که جوان هویت خودش را بیاید ، باید باور سازی کنیم ، کسی که اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری اش پایین است، در تصمیم گیری مقاوم و پایدار نیست و مشکل فکری و رفتاری دارد ، پول انسان را منحرف می کند و این پولها را صرف لا ابالی گری و اعتیاد می کند . 

بنابراین باید نهادهایی به شکل دولتی و نیمه دولتی و مردمی و کسانی که موفق در زندگی سالم بوده اند تشکیل شود و باید از خود جوانان برای نجات خودشان استفاده کرد.

رهی در پایان سخنان خود بیان کرد: مصوبه کنید هر جوانی که عقد کند و در سند ازدواج ثبت شود و در شرایط دریافت مسکن را داشته باشد به شکل قطعی و حتمی به ایشان مسکن می دهیم .

رهی افزود: این مشکل در صندوق مهر امام رضا (ع) در هیئت مدیره باید اصلاح شود که وام باید به جوانان تحصیلکرده بیکار که سرپرست خانواده هم نیستند تعلق گیرد.


برچسب ها: ازدواج-آمار ازدواج-سازمان ملی جوانان-خانواده ، سن ازدواج ،