تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - لوح رایانه ها نت بوک ها را می خورند
سه شنبه 18 آبان 1389

لوح رایانه ها نت بوک ها را می خورند

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،

یک مدیر ارشد مایکروسافت پس از آخرین بررسی های مربوط به بازار رایانه گفت: بازار نوظهور لوح - رایانه ها در حال خوردن بازار مینی نوت بوک ها (نت بوک ها) است.
.


به گزارش مهر ، گاویرلا شوتر مدیر کل بخش مدیریت محصولات ویندوز در مصاحبه ای گفت: نت بوک ها (مینی نوت بوک ها)، لوح - رایانه ها (تبلت ها) و تلفن های همراه هوشمند که با اصطلاح «محصولات و...» شناخته می شوند تولیداتی هستند که نمی توانند جایگزین رایانه های رومیزی سنتی و نوت بوکها شوند بلکه تنها در کنار آنها به عنوان دستگاه های ثانوی مورد استفاده قرار می گیرند.

در زمان ورود «نت بوک ها» به بازار به دلیل اینکه این رایانه های قابل حمل کوچک از سیستم عامل لینوکس استفاده می کردند مورد انتقاد مایکروسافت قرار داشتند اما اکنون بیش از 90 درصد از نت بوک ها از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند.

درحال حاضر، موفقیت «آی- پد» و تولد لوح - رایانه ها برپایه سیستم عامل آندروئید و کروم گوگل مشکلاتی را برای ویندوز در بازار «محصولات و...» ایجاد کرده است به طوریکه «شوتر» در این مصاحبه که با سایت Seattle Post Intelligencer  انجام داد اظهار داشت لوح - رایانه ها در حال خوردن نت بوک ها هستند.

این مدیر ارشد مایکروسافت به ویژه تاکید کرد که لوح - رایانه اپل در حال مکیدن خون حیات بخش نت بوک ها است.

برطبق تازه ترین اطلاعات موسسه Strategy Analytics، «آی- پد» اپل ادعا کرد که تا چهارماهه سوم 2010 تمام فروش های این بازار را در اختیار داشته است. در حالی که در همین دوره ، فروش لوح - رایانه های برپایه سیستم عامل آندروئید گوگل از 2.9 به 2.3 درصد کاهش یافت.


برچسب ها: نوت بوک ، لب تاپ ، تبلت ، آی پد ، رایانه ، note book ، lab top ، ipad ، tablate ، آندروید ، کروم ،