تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - واكسن نوتركیب وسیع‌الطیف آنفلوآنزا تولید شد
سه شنبه 18 آبان 1389

واكسن نوتركیب وسیع‌الطیف آنفلوآنزا تولید شد

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،

دانشمندان موسسه تحقیقات واكسن و سرم‌سازی رازی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت و تولید واكسن نوتركیب وسیع‌الطیف آنفلوآنزای نوع A بر پایه ژن نوتركیب «M2e-HSP70» شدند.
.


دكتر سید محمود ابراهیمی گله‌داری ، عضو هیات علمی موسسه تحقیقات و واكسن‌سازی رازی و مدیر طرح مادر ساخت واكسن نوتركیب در موسسه رازی كرج در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: بر اساس الگوهای تاریخی در هر قرن به طور متوسط می‌توان انتظار سه تا چهار پاندمی آنفلوآنزا داشت که هریک مقارن با ظهور یک ساب تیپ جدید ویروس است و به راحتی از انسان به انسان منتقل می‌شود. با این حال بروز پاندمی‌های آنفلوآنزا غیر قابل پیش‌بینی است.

وی افزود: در قرن بیستم پس از پاندمی بزرگ آنفلوآنزا سال 9-1918 که باعث مرگ حدود 40 تا 50 میلیون نفر شد، پاندمی‌های دیگری هم رخ داد و کارشناسان اتفاق نظر دارند که پاندمی آنفلوآنزا اجتناب ناپذیر و احتمالا قریب الوقوع است و اپیدمی‌های آنفلوآنزای مرغی بسیار بیماری‌زای ناشی از H5N1 که در اواسط دسامبر 2003 و پاندمی اخیر آنفلونزای خوكی (H1N1) موید این ادعاست.

ابراهیمی گفت: از طرفی، شواهد حاکیست که این ویروس به دلیل ناپایدار بودنش به عنوان سلاح‌های بیولوژیکی و میکروبی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و منطقی است که هر گونه موفقیت در ساخت واکسن آنفلوآنزا می‌تواند جایگاه ایران را در سطح بین‌الملل ارتقاء دهد.

وی با بیان این كه پروژه تولید واكسن نوتركیب آنفلوآنزای وسیع‌الطیف در كشور جهت پیشگیری و محافظت از تمام تحت تیپ‌های رایج ویروس آنفلوآنزا از جمله H1N1 خوكی و H5N1 پرندگان مد نظر بوده است، خاطرنشان كرد: این پروژه از سال 85 با هدف ساخت واكسن آنفلوآنزا به صورت كاملا بومی در كشور و با آگاهی از این كه شركت‌های واكسن سازی آمریكا از جمله Vaxinnate و ABCAM به شدت فعالیت تحقیقاتی خود را به ساخت واكسن آنفلوآنزای وسیع الطیف مبتنی بر پروتئین پایدار M2e معطوف كرده‌اند آغاز شد. پس از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز فاز علوم پایه نظیر ساخت وكتورهای نوتركیب بیانی پروكاریوتی و یوكاریوتی (مخمر)، بیان، تخلیص پروتئین نوتركیب حاصله در سیستم های بیانی پروكاریوتی و یوركاریوتی و ارزیابی كنترل كیفی پروتئین‌های حاصله ( كه نتایج موفقیت آمیز اولیه آن در قالب سه مقاله تحقیقی در ژورنالهای معتبر آمریكا و دو مقاله تحقیقی در ژورنال‌های معتبر داخلی به چاپ رسید) اواسط سال 87 وارد فاز Preclinical study در حیوان مدل آزمایشگاهی (موش) شد.

ابراهیمی تصریح كرد: پس از اطمینان از ارزیابی كامل سیستم ایمنی موش‌های آزمایشگاهی متعاقب تجویز این فیوژن پروتئین نوتركیب و نتایج موفقیت آمیز حاصله از دو سال مطالعه در این زمینه، در نهایت در تابستان امسال فیوژن پروتئین نوتركیب به عنوان واكسن وسیع الطیف مورد توجه و در فاز حیوانی در معرض دوزهای بسیار كشنده ویروسهای آنفلوآنزای رایج در كشور H1N1 و H3N2 و H9N2 و همچنین H1N1 نوع استاندارد قرار گرفت و وسیع‌الطیف بودن و كارا بودن این واكسن به طور عملی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت.

وی خاطرنشان كرد: نتایج حاصله از مطالعه كارآزمایی در موش به عنوان حیوان مدل آزمایشگاهی و پس از بررسی كامل سیستم ایمنی موش‌های ایمن شده با فیوژن پروتئین نوتركیب M2e-HSP70 در مقایسه با واكسن های تجاری وارداتی تجاری در ایران دال بر موفقیت آمیز بودن ایده مورد نظر است؛ از این رو پس از نتایج حاصله موفقیت آمیز از ارزیابی سیستم ایمنی در حیوان مدل، موش‌های ایمن شده با واكسن نوتركیب حاصله در مواجه با دوز بسیار كشنده (100 LD90) ویروس آنفلوانزا (H1N1) آداپته شده با موش محافظت صد در صدی حاصل شد، این در صورتی بود كه در موشهای ایمن شده با واكسن‌های وارداتی Influvac ساخت هلند و Split vaccine ساخت انگلیس به عنوان كنترل‌های مثبت در مواجهه با دوز كشنده مشابه از ویروس آنفلوآنزا، محافظت 40 درصد و 15 درصد بیشتر حاصل نشد.

ابراهیمی تصریح كرد: نتایج حاصل از چهار سال فعالیت موفقیت‌آمیز دانشمندان انستیتو تحقیقاتی واكسن و سرم سازی رازی در ساخت واكسن نوتركیب وسیع الطیف آنفلوآنزای تیپ آ به عنوان ایده‌ای نو در ساخت واكسن آنفلوآنزای وسیع الطیف در قالب مقالات مروری در مجله معتبر علمی Virus Genes از كشور آمریكا مورد پذیرش قرار گرفت و بزودی انعكاس جهانی خواهد یافت.

وی با بیان این كه این مقاله مروری، اولین مقاله مروری در خاورمیانه و یك ایده نو در جهان در زمینه ساخت واكسن های وسیع الطیف است، خاطرنشان كرد: نتایج حاصله از فاز حیوانی نشان داد كه واكسن‌های آنفلوانزای بر پایه فیوژن پروتئین M2e-HSP70 علیرغم تحریك سیتم ایمنی هیومورال ایمنی سلولی را نیز به شدت تحریك می كند. با توجه به اینكه نقش HSP70 از مایكوباكتریوم توبركلوزیس به عنوان یك ادجونت ژنتیكی در قالب فیوز شده با دیگر پروتئین‌ها نیز به اثبات رسیده است می‌توان گفت كه واكسن وسیع‌الطیف موسسه تحقیقاتی واكسن و سرم‌سازی رازی بسیار كاراتر و موثرتر از دستاوردهای شركت های آمریكای Vaxinnate و ABCAM در ساخت واكسن آنفلوآنزا نوتركیب وسیع الطیف است كه به ترتیب ساخت واكسن آنفلوآنزا را بر پایه فیوژن پروتئنیهای M2e-flagellin و M2e-HBc مورد مطالعه قرار داده و وارد فاز 2 انسانی نیز شده‌اند.

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات و واكسن‌سازی رازی با اعلام آمادگی برای بحث و مناظره در خصوص این موفقیت علمی در جمع اساتید و محققان ویروس‌شناس داخلی و خارجی با ارائه تمام مدارك و مستندات علمی خاطرنشان كرد: پس از این كه نتایج كامل و خوبی از مرحله آزمایشگاهی دریافت كردیم در حال ورود به مرحله انسانی هستیم و همین موضوع را نیز به صورت رسمی و در قالب مقاله مروری به جامعه علمی جهان نیز اعلام كرده‌ایم ، اما موفقیت حاصله نیازمند حمایت و اطلاع‌رسانی مسوولان ذیربط است. گروه ما نیازمند حمایت مادی و معنوی است تا بتوانیم آنفلوآنزا را به عنوان یك بیماری جهانی پیشگیری كرد.

مجری طرح تولید واكسن آنفلوآنزا گفت: در فاز كینیكال نیازمند امكانات آزمایشگاهی هستیم؛ چراكه ورود به فاز انسانی استانداردهای لازم را نیاز دارد.

به گفته وی ، مجریان پروژه‌های زیرطرح ، دكتر مجید تبیانیان (ایمنولوژیست) و دكتر علیرضا مكرم رضایی (فارماسیوتیكس) و همكاران دكتر ماشاء الله محمدی، دكتر مهران دباغیان، دكتر محمد حسین ذابح جزی، دكتر علی میرجلیلی، دكتر حمید رضا عطاران و دكترهادی طغیانی و مشاور طرح، پروفسور محمد جواد قراگوزلو هستند.


برچسب ها: واکسن ، آنفلوانزا ، پزشکی ، علمی ، سرما خمردگی ، بیماری ، درمان ،