تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - گوگل تصویر رادیولوژی لوگوی خود را به نمایش گذاشت! + عکس
سه شنبه 18 آبان 1389

گوگل تصویر رادیولوژی لوگوی خود را به نمایش گذاشت! + عکس

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،

تصویر رادیولوژی لوگوی گوگل-گوگل-لوگورادیولوژی

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین موتور جستجوگر اینترنتی گوگل در یکصد و پانزدهمین سالگرد اختراع پرتو ایکس با تغییر لوگوی خود یاد و خاطره ویلهلم رونتگن مخترع آن را گرامی داشت.

گوگل در لوگوی صفحه اول موتور جستجوگر خود تصاویر موسوم به تصاویر رادیولوژی را به کار برده است که در آن حروف کلمه گوگل به صورت استخوان‌دار دیده می‌شوند و شما با کلیک بر روی این تصویر به صفحه ای حاوی نتایج جستجوی گوگل در خصوص پرتو ایکس هدایت می شوید.

نکته جالب در این لوگو این است که اگر خوب دقت کنید گوگل در این تغییر به دروغ روز اول آوریل خود نیز اشاره‌ای داشته است که در آن مدعی شده بود که  با کمک کبوترها تغییرات عمده‌ای را در نتایج جستجوی خود به وجود خواهد آورد.

در دانشنامه ویکی‌پدیا در خصوص پرتو ایکس آمده است که “پرتو ایکس در سال ۱۸۹۵ توسط ویلهلم کنراد رونتگن (رنتگن)، فیزیکدان آلمانی کشف شد و به دلیل ناشناخته بودن ماهیت آن، پرتو ایکس نامیده شد.

خبر کشف این پرتو در آن زمان به خاطر وجود این خاصیت در آن بود که با قرار گرفتن آن در میدان‌های مغناطیس و الکتریکی به هیچ وجه منحرف نمی‌شد. این پرتو قدرت نفوذ بسیاری بالایی داشته و تقریبا از هر چیزی به جز استخوان و فلز می‌گذرد.

Roentgen-x-ray-von-kollikers-hand

نکته جالب در این میان اینکه رونتگن اولین عکس پرتو ایکس را از دست همسر خودش گرفته است که انگشتر او به خوبی در عکس مشخص است.

اما نکته انحرافی گوگل در این لوگو، گوگل در این لوگو که مثلا از تصویر رادیولوژی لوگوی خود آن را ترسیم کرده به دروغ روز اول آوریل خود نیز اشاره‌ای داشته که در آن مدعی شده بود که در فناوری کبوتری جدید این شرکت، وقتی شما یک عبارت را جست‌وجو می‏کنید، ابتدا نتایج با سرعت خیلی بالا، برای کبوترها به‏نمایش درمی‏آید و به خاطر حافظه‏ی خوب کبوترها در به‏خاطر سپردن وضعیت اجسام، کوچک‏ترین تغییرات را در سایت می‏بینند و به دستگاه مربوطه، یک بار نک می‏‏زنند.

گوگل با تاکید بر اینکه به این ترتیب، سایت‏های زنده و فعال به‏خوبی مشخص می‏شوند، خاطرنشان کرده بود که هر یک نک کبوتر را پینگوئن رانگ می‏گویند و سایت‏هایی که رانگ بیشتری داشته باشند، در صدر نتایج جست‌وجو قرار می‏گیرند.

این اولین باری نیست که گوگل دست به تغییر لوگوی خود می‌زند. غول جستجوگر اینترنتی همواره در مناسبت‌های مختلف با تغییر لوگوی خود یاد و خاطره موضوعی را گرامی داشته و آن را به تمامی کاربران خود یادآوری کرده است.


برچسب ها: تصویر رادیولوژی لوگوی گوگل-گوگل-لوگورادیولوژی ، اینترنت ،