تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - عدم تحریم ایران در حوزه IT
چهارشنبه 19 آبان 1389

عدم تحریم ایران در حوزه IT

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،

با عضویت ایران در اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات،بازار فناوری اطلاعات کشور از تحریم های احتمالی مصون باقی می ماند.
it-تحریم-فناوری اطلاعات-الکامپ-سازمان نظام صنفی-اتحادیه جهانی-

به گزارش ستاد خبری الکامپ شانزدهم،آقای "نیزار زاکا"نایب رییس اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات که صبح امروز به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به ایران آمده بود طی نشستی در ستاد خبری نمایشگاه الکامپ با اشاره به ظرفیت های برگزاری این نمایشگاه گفت:تعداد شرکت های حاضر ومتراژ نمایشگاه الکامپ در مقیاس با نمایشگاه جیتکس به مراتب بزرگتر است.


وی در ادامه در پاسخ به علت حضور خود در ایران گفت:یکی از مسوولیت های من در نخستین سفرم به ایران تسهیل وارزیابی شرایط عضویت ایران در اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات است.
وی در ادامه گفت:پس از دیدارها ونشست هایی که طی روزهای آتی با حضور مسوولان سازمان نظام صنفی رایانه ای انجام خواهد شد شرایط برای عضویت ایران طی نشست جهانی این اتحادیه در ماه می ودر کشور کانادا فراهم می شود.

نیزار زاکا در پاسخ به این پرسش که در صورت عضویت ایران در این اتحادیه چه تسهیلات وظرفیت هایی در اختیار شرکت های فناوری اطلاعات کشور قرار می گیرد ،گفت:یکی از مهمترین واصل ترین شرایطی که برای ایرانی ها در پی عضویت در این اتحادیه فراهم خواهد شد مصون ماندن بازار فناوری اطلاعات ایران از تحریم ها خواهد بود.چراکه در این اتحادیه از انجمن شرکت های فناوری اطلاعات آمریکا گرفته تا بسیاری از گشورهای دیگر حضور دارندکه فارغ از بحث ها ومسایل سیاسی به مراوده با یکدیگر می پردازند.

وی در ادامه به نقش موثر ایران در بازار فناوری اطلاعات خاورمیانه اشاره کرد وگفت:من سال هاست که روی بازار ایران وافغانستاندر حال مطالعه هستم ومعتقدم حضور ایران در این انجمن به توسعه ورونق بازار فناوری اطلاعات سایر کشورهای منطقه منجر خواهد شد.

وی خطاب به مدیران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در این نشست گفت:ایرانی ها با حضور در این اتحادیه با توجه به وسعت بازاری که دارند می توانند سهم بسیار مناسبی در این انجمن را از آن خود کنند.

به گفته نایب رییس اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات؛حجم گردش مالی در این اتحادیه بالغ بر 4هزارو400 میلیارد دلار است.


برچسب ها: عدم تحریم ایران در حوزه IT ، it-تحریم-فناوری اطلاعات-الکامپ-سازمان نظام صنفی-اتحادیه جهانی- ،