تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - چینی ها با اعتصاب غذا اعتراض به گوگل را نشان دادند
چهارشنبه 19 آبان 1389

چینی ها با اعتصاب غذا اعتراض به گوگل را نشان دادند

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    

ایسنا- گوگل در چین با اعتصاب غذای گروهی از فروشندگان تبلیغات مواجه شده كه به خاطر پایان دادن به قراردادشان به این شركت معترض هستند.
حدود 200 كارمند از آغاز هفته جاری از هفت شركت چینی فروش تبلیغات، اعتراض در بیرون دفتر گوگل در شانگ‌های را آغاز كرده‌اند.
به گفته نماینده این گروه، حدود 40 نفر از مشاركت‌كنندگان در این اعتراض به اعتصاب غذا دست زده‌اند كه تا زمان حل شدن شكایت‌های این گروه ادامه خواهد داشت.
گوگل در ماه سپتامبر به هفت گروه فروشنده تبلیغات در چین اعلام كرد كه به همكاریش پایان می‌دهد اما این شركت‌ها می‌گویند كه دلایل پایان این همكاری را نمی‌دانند و از آن زمان مذاكراتی را با گوگل در مورد این مساله برگزار كرده‌اند اما این موضوع هنوز حل نشده است.
این گروه حتی نامه سرگشاده‌ای به لری پیج و سرگی برین، بنیانگذاران گوگل نوشته و خواستار مداخله آنان شده است.
این فروشندگان تبلیغات خواهان معذرت خواهی گوگل و پرداخت هفت میلیون دلار آمریكا خسارت هستند با این همه گوگل در بیانیه‌ای اعلام كرد هم‌چنان برروی تصمیمش پابرجاست.
این اعتراض‌ها در زمانی روی می‌دهد كه سال سختی برای فعالیت‌های گوگل در چین بوده است. این شركت در ماه مارس توقف سانسور نتایج جست‌وجو را در چین و سپس هدایت كاربران به صفحه جست‌وجوی بدون سانسور خود در هنگ كنگ را آغاز كرد.
بر اساس آمار شركت پژوهشی Analysys International، گوگل از آن زمان شاهد كاهش سهم بازارش از 35.6 درصد در پایان سال 2009 به 21.6 درصد در حال حاضر بوده است. غول جست‌وجوی چینی بایدو مدعی داشتن سهم 73 درصدی از این بازار است.


برچسب ها: چینی ها با اعتصاب غذا اعتراض به گوگل را نشان دادند ، اعتراض ، چینی ها ، اعتصاب غذا ، گوگل ،