تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - نوکیا همچنان با تمام قوا به توسعه پلاتفرم سیمبیان خود خواهد پرداخت.

و به نقل از پایگاه اینترنتی تک‌اسپوت، شرکت نوکیا اعلام کرد که همچنان با تمام قوا به توسعه پلاتفرم سیمبیان خود خواهد پرداخت.
این شرکت اعلام کرد که کنترل کاملی بر پلاتفرم سیمبیان دارد و و این در حالی است که این شرکت در حدود ۱۸ ماه قبل این پلاتفرم را اوپن سورس و آزاد اعلام کرده بود.

شرکت نوکیا سهام سیمبیان را از دیگر سهامداران در سال ۲۰۰۸ خریداری کرد و به همین دلیل توسعه‌دهندگان سیمبیان دیگر توانستند به صورت مجانی از لایسنس این برنامه بهره ببرند.
البته پلاتفرم سیمبیان نتوانست در مقابل آندروید ابتکار عمل را در دست بگیرد و به همین دلیل شرکت‌های سامسونگ و سونی اریکسون بنیاد سیمبیان را ترک گفتند و این شرکت گوشی ساز فنلاندی در عمل با سیمبیان خود تنها ماند و به قولی علی ماند و حوضش…

smartphone Os marketshare

به هر حال همچنان سیمبیان پرچم‌دار بازار گوشی های هوشمند است اما این پرچم‌دار به صورت ممتد در حال از دست دادن سهم خود در بازار و واگذار کردن آن به سایر پلاتفرم‌های هوشمند مانند آندروید است.
“جو هارلو” معاون ارشد نوکیا در این مورد گفت:”تغییرات انجام شده در بنیاد سیمبیان و رفتن بعضی شرکت‌ها از این بنیاد هیچ گونه تاثیری بر دورنمای نوکیا واین پلاتفرم نداشته و ما با قدرت هر چه تمام‌تر به تولید تلفن های همراه مبتنی برسیمبیان ادامه خواهیم داد”.
این اعلام حمایت مجدد نوکیا در حالی صورت می گیرد که این شرکت تلفن همراه N900 خود را با پلاتفرم Meego و با مشارکت شرکت اینتل روانه بازار کرد که بازخورد چندان مناسبی به علت فقر نرم افزار نداشت.


برچسب ها: نوکیا همچنان با تمام قوا به توسعه پلاتفرم سیمبیان خود خواهد پرداخت. ، نوکیا ، سیستم عامل ، سیمبیان ،