تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - سکته قلبی با موبایل کنترل می شود
یکشنبه 23 آبان 1389

سکته قلبی با موبایل کنترل می شود

   نوشته شده توسط: امل جاشکی    نوع مطلب :اخبار ،دانستنی ها ،

ایسنا- سیستم بی‌سیم بلوتوث برای مانیتورینگ سیگنال قلب با قابلیت ارسال به تلفن همراه توسط پژوهشگر دانشكده مهندسی پزشكی دانشگاه صنعتی امیركبیر طراحی و ساخته شد.
مهدی فلاح‌نژاد، مجری این طرح گفت: این سیستم قابلیت مانیتورینگ فعالیت الكتریكی قلب افراد را از راه دور میسر كرده و از آن جا كه امروزه درصد بسیار بالایی از افراد در شهرها و روستاها امكان استفاده از سیستم تلفن همراه را دارند، در صورت ایجاد پایگاه‌های مناسب در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، امكان پایش وضعیت قلبی افراد تحت خطر فوق‌العاده میسر می‌شود.
سکته قلبی-سکته-بیماری-قلب و عروق-موبایل-تلفن همراه،سکته قلبی با موبایل  کنترل می شود
وی تصریح كرد: استفاده از چنین سیستم‌هایی باعث افزایش سلامت افراد جامعه، كاهش درصد مرگ و میر ناشی از سكته‌های قلبی، كاهش هزینه‌ها و سفرها می‌شود.
فلاح نژاد در بیان قابلیت‌های این پروژه اظهار كرد: این پروژه منجر به ساخت یك سیستم چندمنظوره شد كه چندین كاربرد از جمله افزودن قابلیت‌های ذخیره در فایل، نمایش در محیط گرافیكی و ارسال از طریق MMS به یك گوشی تلفن همراه دیگر در شبكه مخابراتی كشور، ساخت سیستم ثبت سه كاناله ECG و پایش بی‌درنگ توسط رایانه و امكان ذخیره‌سازی بر روی آن را شامل می‌شود.
وی گفت: ‌این پروژه برای اولین بار و به صورت كامل در ایران انجام شده كه با توجه به سیستم مخابراتی كشور و نیازهای آن قابل توسعه است.
فلاح نژاد خاطرنشان كرد: درسیستم طراحی شده، كاربر در صورت عدم دسترسی به رایانه می‌تواند سیگنال را به گوشی تلفن همراه خود ارسال كرده و آن را برای پزشك، درمانگاه یا مركز مربوطه ارسال كند.
گفتنی است، این پروژه در قالب پایان‌نامه كارشناسی ارشد مهندسی پزشكی گرایش بیوالكتریك ارائه و به راهنمایی دكتر محمدحسن مرادی به انجام رسیده است.


برچسب ها: سکته قلبی ، سکته ، بیماری ، قلب و عروق ، موبایل ، تلفن همراه ، سکته قلبی با موبایل کنترل می شود ، خبر ، امیر کبیر ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر ،