تبلیغات
فناوری اطلاعات وارتباطات - موبایل های هوشمند 20 درصد از سهام محصولات دیجیتال را به خود اختصاص می دهد

بازار دیجیتال- در سال‌های اخیر بازار جهانی گوشی‌های موبایل تا حد قابل توجهی متاثر از بازار موبایل‌های هوشمند است. در واقع موبایل‌های هوشمند تحول بزرگی در بازار این محصولات پر طرفدار بوجود آورده‌اند و انتظار می‌رود رشد این بازار را تا چند سال آینده هم تضمین کنند.

آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی IDC در این زمینه نشان می‌دهد بازار جهانی موبایل‌های هوشمند به دنبال معرفی و عرضه مدل‌های جدید در فصل سوم سال 2010 رشد سالانه 5/89 درصدی را تجربه کرده است. به این ترتیب گویا بازار موبایل‌های هوشمند وارد مرحله مهمی از روند رشد خودش شده است تا جایی که شرکت‌های تولیدکننده بزرگ در این مدت رشد دو رقمی و حتی سه رقمی را برای خودشان به ثبت رسانده‌اند. بر اساس این گزارش، در فصل سوم سال 2010 شرکت‌های تولید کننده در نهایت 6/200 میلیون دستگاه گوشی را به سرتاسر جهان صادر کرده‌اند که این رقم در مقایسه با فصل سوم سال 2009 رشد 6/76 درصدی داشته است.

«راموت لیاماس» یکی از تحلیلگران IDC در این زمینه می‌گوید: «بازار جهانی موبایل‌های هوشمند نسبت به سال میلادی گذشته حتی تا نزدیک 90 درصد هم رشد داشته است و این رشد تا شش برابر بیشتر از رشد بازار جهانی گوشی‌های موبایل است. در حقیقت تمایل کاربران و خریداران به موبایل‌های هوشمند افزایش پیدا کرده است و با این اوصاف تقاضا برای خرید این محصولات با سرعت زیادی رشد می‌کند. از طرفی iPhone، BlackBerry، Microsoft و Symbian همه به‌تازگی سیستم عامل‌های جدیدی را به بازار معرفی کرده‌اند که هر کدام از آنها می‌تواند تجربه جدیدی از کاربری موبایل‌های هوشمند را برای کاربران به همراه داشته باشد».

با تمام اینها، اما کارشناسان موسسه IDC پیش بینی کرده‌اند که تا پایان سال 2010 بیش از 20 درصد از کل محصولات دیجیتالی که به سرتاسر دنیا صادر می‌شوند، گوشی‌های موبایل هوشمند خواهند بود. این در حالی است که این رقم برای سال 2009 برابر 15 درصد از کل محصولات دیجیتال صادر شده جهان بوده است. در این میان اما همچنان Nokia پرفروش‌ترین تولیدکننده بازار است. این شرکت که به‌تازگی گوشی مدل C7 را به بازار معرفی کرده است، هنوز هم بیشترین محبوبیت را در میان خریداران سرتاسر دنیا دارد. بعد از Nokia تولید کننده گوشی محبوب و پرطرفدار iPhone در جایگاه دوم پرفروش‌ترین تولیدكنندگان قرار دارد. فروش خوب و چشمگیر این گوشی در کشورهای مختلف حالا علاوه بر بازار جهانی موبایل‌های هوشمند، حتی Apple را در فهرست پنج تولیدکننده موبایل جهان هم قرار داده است. شرکت RIM هم سومین تولیدکننده پرفروش در این بازار است. این شرکت رکورد جدیدی را در میزان صادرات محصولاتش در فصل سوم سال 2010 به‌دست آورده است. Samsung اما در جایگاه چهارم قرار دارد و بالاترین رشد سالانه را در این فصل و در میان تولیدكنندگان دیگر داشته است.

این شرکت تصمیم دارد تا پایان سال 2010 چیزی برابر 10 میلیون دستگاه موبایل هوشمند را به تمام دنیا صادر کند. HTC هم پنجمین تولیدکننده پرفروش در بازار موبایل‌های هوشمند است که رشد سالانه سه رقمی را در این فصل تجربه کرده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که مهم‌ترین عامل رشد این شرکت استفاده از سیستم عامل آندروید در گوشی‌هایش بوده است.

برچسب ها: موبایل های هوشمند 20 درصد از سهام محصولات دیجیتال را به خود اختصاص می دهد ، موبایل هوشمند ، تلفن هوشمند ، سهام ، مقاله ، دیجیتال ،